43 نفر در بوشهر کاندیدای انتخابات مجلس شدند

استاندار بوشهر گفت: تا پایان وقت قانونی ثبت نام نامزدهای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، 43 نفر در 4 حوزه انخابیه استان بوشهر ثبت نام کردند.

محمدحسین جهانبخش اظهار داشت: در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم 15 نفر، حوزه دشتستان 11 نفر، حوزه دشتی و تنگستان 10 نفر و حوزه کنگان، دیر و جم 7 نفر ثبت نام کردند.

وی افزود: ازا ین تعداد 36 نفر کارمند، هفت نفر بخش خصوصی،38 نفر مرد، پنج نفر زن، هفت نفر دارای مدرک دکترا، 32 نفر مدرک فوق لیسانس، 3 نفر لیسانس و یک نفر هم دارای مدرک دیپلم بوده است.

استاندار بوشهر گفت: در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم 12 نفر کارمند دولت، یک نفر بخش خصوصی، 13 مرد و دو زن، 3 نفر دارای مدرک دکترا و 12 نفر مدرک فوق لیسانس بودند.


[ شنبه دهم دی ۱۳۹۰ ] [ 11:54 ] [ حسين اسدي ]
[ ]

شهرستان دیر هفتمین شهرستان پرجمعیت استان

معاون برنامه ریزی استاندار بوشهر با اعلام این مطلب خبر داد:   سرشماری نفوس و مسکن آبانماه امسال انجام و جمعیت استان ۹۸۷هزارو ۳۵۲ نفر اعلام شده است.

از نکات جالب در سرشماری امسال اینکه بوشهر جای دشتستان را به عنوان پرجمعیت ترین شهرستان استان گرفت.
همچنین جم که آخرین شهرستان اضافه شده به استان می باشد، بالاتر از دیلم که کم جمعیت ترین شهرستان می باشد، قرار گرفته است.
در زیر جدول جمعیت شهرستان های استان براساس اعلام معاون برنامه ریزی استاندار بوشهر به شرح زیر است:

رتبه

شهرستان

جمعیت ۹۰ (هزار نفر)

۱

بوشهر

۲۴۷٫۷۰۶

۲

دشتستان

۲۲۴٫۸۸۳

۳

کنگان

۱۵۵٫۵۶۴

۴

گناوه

۸۸٫۷۹۷

۵

دشتی

۷۵٫۹۸۵

۶

تنگستان

۶۸٫۲۹

۷

دیر

۵۲٫۳۳۳

۸

جم

۴۲٫۸۸۹

۹

دیلم

۳۱٫۱۹۳


[ سه شنبه ششم دی ۱۳۹۰ ] [ 12:13 ] [ حسين اسدي ]
[ ]

تندباد، همراه با گرد و خاک، دیر را در نوردید

وزش تندباد امروز شهرستان دیررا در نوردید.   بر اثر گردوغبار که همراه این تندباد منطقه را فرا گرفته لایه ای از غبار روی اشیا، خودروها و لوازم منازل نشست.
کارشناس هواشناسی بندر دیر ُسرعت وزش باد در منطقه را ۵۴ کیلومتر در ساعت اعلام کرد و افزود : انتظار می رود سرعت باد تا ۵۸ کیلومتر نیز ادامه پیدا کند.
وی اضافه کرد: وزش باد همراه با  گرد و غبار تا روز جمعه در منطقه ادامه دارد.


[ سه شنبه ششم دی ۱۳۹۰ ] [ 11:49 ] [ حسين اسدي ]
[ ]

شهرستان دیر و کنگان لرزید

 مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ، رأس ساعت ۲۳ و ۴۸ دقیقه و شش ثانیه زلزله ای به بزرگی چهار و یک دهم ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری واقع در بنک شهرستان کنگان ، قسمت های زیادی از شهرستان های دیر و کنگان را لرزاند .


[ سه شنبه ششم دی ۱۳۹۰ ] [ 8:25 ] [ حسين اسدي ]
[ ]

مدیركل راه وشهرسازی بوشهر: یكهزارمیلیارد ریال برای اجرای بزرگراه دیر به بوشهرهزینه شد

به گزارش ایرنا، علیرضا صفایی بوشهری دوشنبه در بازدید از پروژه بزرگراه بوشهر به دیر افزود: پروژه بزرگراه چهارخطه دیر به بوشهر هم اكنون 35 درصد پیشرفت فیزیكی دارد كه از مجموع 187 كیلومتر این بزرگراه 21 كیلومتر آن آسفالت شده است.

وی اضافه كرد: چهار كیلومتر ازمحور دیر به دلوار و 17 كیلومتر در محور بردخون به دیر از این پروژه آسفالت شده است.

صفایی بوشهری اظهار داشت: 16 كیلومتر از این پروژه تا 22 بهمن ماه امسال آماده بهره‌برداری می‌شود.

مدیركل راه و ترابری استان بوشهر بیان كرد: توسعه زیرساخت‌های استان بوشهر، بالابردن سرعت حمل و نقل در محورهای ارتباطی جنوب، افزایش حجم ترانزیتی محور، ایمن سازی مسیر و ایجاد اشتغال در منطقه از اهداف عمده اجرای طرح بزرگراه بوشهر به دیر است.

استاندار نیز در حاشیه این بازدید گفت: هم اكنون استان بوشهر همچون سایر استان‌ها به كارگاه سازندگی تبدیل شده  و با حمایت‌های وزیر نفت، استان بوشهر مسیر توسعه و پیشرفت خود را می می‌پیماید.ادامه مطلب
[ دوشنبه پنجم دی ۱۳۹۰ ] [ 14:24 ] [ حسين اسدي ]
[ ]

رشد 19 درصدي اعتبارات عمراني دير

فرماندار دير گفت: امسال بيش از 165 ميليارد ريال اعتبار در زمينه عمراني به دير اختصاص يافته است كه نسبت به سال گذشته نشان دهندي رشد 19 درصدي است. آقاي بحراني افزود: اين اعتبار بيش تر در زمينه مبلمان شهري شهرهاي دير، بردخون، آبدان و بردستان، آب و فاضلاب، مسكن و راه و ترابري هزينه مي شود.وي همچنين با اشاره به نقش مؤثر ساخت بزرگراه دير بوشهر در توسعه شهرستان دير گفت: اين بزرگراه 187 كيلومتري 41 درصد پيشرفت دارد و از مصوبات سفر بهمن 86 هيئت دولت به استان است.

 


 


[ دوشنبه پنجم دی ۱۳۹۰ ] [ 12:9 ] [ حسين اسدي ]
[ ]

خرابی های گاز کشی به دوراهک

به نقل از وبلاگ خبری دوراهک اینجاست:

خرابیهای گاز کشی دوراهک غوغا می کندقطع چندین روزه برق دبیرستان دخترانه حضرت زینب دوراهک توسط اداره گاز و عدم پاسخگویی مسولان زیربط.
چندین روزه از قطع برق مدرسه توسط اداره گاز می گذرد بدون اینکه کسی پاسخگو باشد . پیمانکار اداره گاز در دوراهک آنقدر خرابی بوجود آورده که دیگر کسی به فکر درست کردن آنها نیست .
هر کوچه ای که لوله گاز در آن می گذرد ویرانه ای می شود که هیچ امیدی برای آبادی آن نیست
چه کسی باید جوابگو باشد .آیا در سایر شهر و روستاهای ایران نیز اینچنین مردم را به درسر انداخته اند که از گاز گرفتن پشیمان شوند .اینجا دوراهک است


[ شنبه سوم دی ۱۳۹۰ ] [ 19:14 ] [ حسين اسدي ]
[ ]

رئیس دانشگاه دانشگاه پیام نور دیر معرفی شد

شهرستان دیّر از دیرباز در پرورش نیروهای توانمند و مدیران موفق زبانزد همه بوده و هست و توانسته در همه ی عرصه ها با توجه به ماموریت های موجود فرزندانی قابل اعتماد تربیت کند؛ از فعالان فرهنگی گرفته تا امام جمعه و مدیر کل ، مدیران سیاسی و ... که در سراسر کشور اسلامی درحال خدمت می باشند.

مهر90 برای دانشگاه پیام نور دیر در حالی شروع شد که آقای ابراهیم صحافی زاده از سمت خود استعفا داده و به سمت معاون دانشگاه پیام نور استان ارتقا پیدا کرد .

بعد از ایشان آقای شریفی از شیراز سکاندار دانشگاه پیام نور دیر را بعنوان سرپرست بر عهده گرفت که دیروز مطلع شدیم مراسم معارفه رئیس دانشگاه پیام نور دیّر در غیاب فرماندار،امام جمعه و مسئولین شهرستان دیّر برگزار شده است و آقای حمزه بحرانی عضوشورای اسلامی شهرکنگان بعنوان رئیس جدیدپیام نور دیّر منصوب شدند.

در خطبه های دیروز نماز جمعه شهر دیر حجه السلام والمسلمین بحرانی امام جمعه موقت در رابطه با این قضیه افزوده که : هر شهری دارای صاحبی است ودوران كد خدامنشی دیگر تمام شده است واین معارفه دریك جلسه چند نفره، محرمانه و بدون هماهنگی با مسوولان و دانشجویان صورت گرفته است كه انتظارمی رفت مسوولان استانی این دانشگاه بهتر ازاین عمل می كردند. بحرانی گفت: دانشگاه محل آرامش دانشجو است و برای بهره برداری از منافع حزبی وگروهی و بازی سیاسی افراد نیست. 

به امید روزی که بتوان از نیروهای مخلص و توانمند خود بهترین بهره را برد و دیّـر عزیز را شکوفاتر از گذشته دید. انشاالله

 


[ شنبه سوم دی ۱۳۹۰ ] [ 10:59 ] [ حسين اسدي ]
[ ]